ČKD Blansko Engineering bude modernizovat soustrojí TZ2 na VE Wroclaw I.

ČKD Blansko Engineering si již řadu let úspěšně buduje na polském trhu pozici renomovaných odborníků v oblasti modernizace vodních elektráren.
Po rekonstrukci malé vodní elektrárny Žur (2x 4,4 MW) následovala generální oprava soustrojí 3 a 4 přečerpávací vodní elektrárny Žarnowiec, kde společnost ČKD Blansko Engineering zajišťovala technickou podporu a koordinaci při řešení záležitostí souvisejících s generální opravou a modernizací důležitých částí reverzní turbíny; engineering celé generální opravy a modernizace; výrobní dokumentaci pro generální opravu a modernizaci turbíny a klapkového uzávěru; dodávky a opravy vybraného zařízení; supervizi demontáže, montáže a uvedení soustrojí do provozu; realizaci úpravy algoritmu rozjezdu při nízkých spádech.

Další vodní elektrárnou v Polsku, kde bude ČKD Blansko Engineering, a.s. realizovat  generální opravu a modernizaci soustrojí, je VE Wroclaw I. – Kaplanova vertikální turbína o výkonu 1760 kW, průměr oběžného kola 3000 mm.

Předmětem dodávky je návrh hydraulického profilu pro nové rozváděcí lopaty a nové lopaty oběžného kola zajišťující navýšení účinnosti soustrojí;  zpracování technické výrobní dokumentace pro generální opravu a modernizaci soustrojí; dodávku sady nových lopat oběžného kola; dodávku sady nových rozváděcích lopat.

 

tisknout zpět na přehled aktualit